Dobry Rok !

 Zaczął się już drugi miesiąc nowego roku, ale ja chcę jeszcze parę słów  napisać o starym. Był to dla nas pod każdym względem dobry rok. Bartosz skończył gimnazjum, pojechaliśmy na dwutygodniowe wakacje, zaczęliśmy remontować dom i na jesieni zwiedzaliśmy przez trzy dni Złotą Pragę.
Poza tym właśnie w lutym minie rok kiedy zaczęliśmy jeździć na zajęcia do Scolaru w Warszawie. Bartek okazał się pojętnym uczniem. Nauczył się robić sałatki, naleśniki, obierać kartofle itp. Do tego doszła umiejętność obsługi urządzeń kuchennych oraz wykonanie różnych dekoracyjnych przedmiotów. Nasz chłopak odżył. Na hasło "Warszawa" bez mrugnięcia wstaje o 5:15 i w tempie rekordowym jest gotowy do wyjścia. Jeździmy tam dwa razy w tygodniu. Nadmienię,że Ośrodek znajduje się w Wilanowie więc i ja mam co tam robić, a niebawem skuszę się do odwiedzenia Powsina.
Mieliśmy też krótki "romans" ze szkołą w Radomiu, ale po kategorycznym sprzeciwie Bartka od ferii nie jest już uczniem tej placówki. Powróciliśmy do edukacji domowej  tym razem nie związanej z żadną szkołą. Nareszcie mogę naprawdę realizować własne pomysły nie martwiąc się o podstawę programową, egzaminy i ucząc przedmiotów, których nigdy nie zrozumie. Postawiłam na zajęcia praktyczne, wycieczki i komunikację, bo jak powszechnie wiadomo Bartosz posługuje się mową w bardzo szczątkowej formie.
O tej edukacji co jakiś czas będę pisała w tym roku.

Komentarze

 1. Oby 2015 był jeszcze lepszy niż miniony. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje! Na razie wszystko wskazuje, że też będzie udany.

   Usuń
 2. Bardzo się cieszę, że wróciliście do ED...i ciszę że dobrze Wam się układa...Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, myślę że kto raz spróbował ED to nie może się z nią rozstać.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Maria i ja"

"Opowieść ojca przez mongolskie stepy w poszukiwaniu cudu" - Rupert Isaacson

"Świry,dziwadła i Zespół Aspergera" - Luke Jackson