"Mały Książe"

Ostatni tydzień września przechorowaliśmy i nic szczególnego się nie działo. Chociaż  między czasie pojechaliśmy do Łodzi, by odebrać wreszcie świadectwo ukończenia pierwszej klasy gimnazjum. Po raz pierwszy na świadectwie przewagę miała ocena- bardzo dobry . Bardzo lubię jeździć do tej szkoły i trochę mi żal, że odległość nie pozwala nam bywać tam częściej ( Bartek mógłby uczęszczać na koła zainteresowań poza lekcyjnych i spotykać się z rówieśnikami).
U nas wakacje , od tamtego roku szkolnego, zwykle trwają do października. niemniej zaczęliśmy już trochę się uczyć w ostatnim tygodniu. Na pierwszy ogień poszła biologia i język polski.
Rozpoczęliśmy od lektury - Antoine'a de Saint - Exupery'ego ,"Mały Książę". Po każdym rozdziale Bartosz rysuje, odpowiada na pytania, a niebawem będziemy opisywać głównego bohatera  i uczyć się pisać rozprawkę,a także wprowadzimy elementy gramatyki ( budowa zdania). Na razie ilustracje:

Bardzo demoniczny Mały Książe

Planeta Próżnego

Kosmiczna RóżaKomentarze

 1. Cześć! A co to za szkoła w Łodzi?? Pytam, bo mam dwoje dzieci ed (na razie podstawówka) i mieszkam baaardzo blisko Łodzi.
  Marta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Społeczne Gimnazjum i Liceum Towarzystwa Oświatowego "Lykeion", ul. Rajdowa 13
   www.lykeion.edu.pl
   Blisko Dworca PKS, Łódź - Kaliska

   Usuń
  2. Ok. Dzięki za informację. Warto wiedzieć :) Pozdrawiam.
   Marta

   Usuń
 2. Mały Książę ma bardzo fajne nóżki - hihihi

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Opowieść ojca przez mongolskie stepy w poszukiwaniu cudu" - Rupert Isaacson

"Maria i ja"

Twoje dziecko jest inteligentne.