Przejdź do głównej zawartości

Air Show 2013

Mija dwa tygodnie od pokazów lotniczych w Radomiu, a my ciągle do nich wracamy.
Już dwa dni przed oficjalnym rozpoczęciem pokazów byliśmy podekscytowani i popołudnie spędzaliśmy pod lotniskiem oglądając próbne loty maszyn powietrznych z całego świata.
Było co oglądać. W tym roku zaprezentowały się helikoptery transportowe ponieważ Polska planuje ich zakup.  Niemniej nie zabrakło odrzutowców jak F16, Mig czy Rafael choć mnie najbardziej podoba się Miraż, ale niestety już do nas nie przylatuje. No i oczywiście gwóźdź programu czyli zespoły akrobacyjne. W tym roku gwiazdami byli Szwajcarzy i Chorwaci. Oba zespoły doskonałe, choć moim skromnym zdaniem, ciut lepszy był zespół szwajcarski.  Atmosfera była piknikowa, pogoda dopisał, Bartek ze słuchawkami, tłumiącymi hałas, wytrzymał cały dzień i z zainteresowaniem oglądał samoloty na niebie. Zdjęć porobiliśmy bardzo dużo i do dziś nie zdążyłam ich wszystkich obejrzeć.
Już myślimy o następnym air show, które odbędzie się w 2015 roku. Bartosz wtedy będzie świętował swoją osiemnastkę.Komentarze

 1. Uwielbiam pokazy lotnicze, wychowałam się w Michałkowie więc na co dzień z samolotami obcowałam :). Na ostatnim pokazie na jakim byłam koło Warszawy byli nawet ludzie z prawo i sprawiedliwość, byłam w szoku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy dobrze zrozumiałam : Byłeś w szoku, bo byli ludzie z PiSu? Jeśli tak to czemu?

   Usuń
 2. Admiring the dedication you puut into your blog
  and in depth information you provide. It's awesome tto
  come across a blog every once in a while that isn't the same outdated rehashed material.
  Excellent read! I've bookmarked your sitte and
  I'm including your RSS feeds to my Google account.

  Feel ffree to visit my blog - india holiday packages ()

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Maria i ja"

Ostatnio ukazało się sporo nowych pozycji książkowych z magicznego kręgu - spektrum autyzmu.
Jedną z nich jest "Maria i ja" autorstwa Miguela Gallardo, wyd.Egmont. Książka , a w zasadzie komiks, jest rekomendowany przez Fundację Synapsis.
Miguele Gallardo jest tatą Marii, która ma autyzm. Jest cenionym ilustratorem i również rysuje dla swojej córki , która ma niezwykłą zdolność zapamiętywania imion wszystkich ludzi, których spotyka.
Jego rysunki są dla niej formą komunikacji i porządkowania świata.
Publikacja ma przybliżyć problem autyzmu tym którzy niewiele o nim wiedzą. Jednak mam wrażenie, że ci którzy nic nie wiedzą niewiele zrozumieją z tej publikacji. A ci , którzy borykają się na codzień z autyzmem  troszkę się uśmiechną  rozpoznając samych siebie.
Mnie najbardziej urzekł sposób w jaki ojciec opisuje swoja niezwykłą córkę, ich wzajemne relacje. Fantastycznie są też  przedstawione dwie rozmowy między nimi.
Na koniec dołączono piktogramy z życia codziennego, które od …

"Opowieść ojca przez mongolskie stepy w poszukiwaniu cudu" - Rupert Isaacson

No cóż,  jako że posiadamy dziecko z autyzmem w naszej bibliotece nie może zabraknąć książek na ten temat. Są to publikacje naukowe jak i opowieści rodziców i samych osób z autyzmem lub Zespołem Aspergera.
Jedną z ostatnich książek na ten temat  jest włośnie " Opowieści ojca przez mongolski stepy w poszukiwaniu cudu". Wspaniała opowieść o podróży całej rodziny do krainy szamanów, nieskażonej przyrody i stad dzikich koni - do Mongolii.
Dla mnie jest to pasjonująca książka nie tylko ze względu na pokonywanie choroby dziecka, a raczej jego dysfunkcji, w radzeniu sobie w prozaicznych, codziennych sprawach. Bo jak powiedział autor, zwracając się do Boga : "Nie proszę by wyzdrowiał z autyzmu, ponieważ jest to częścią jego osobowości, ale spraw by jego życie stało się do zniesienia". Przepiękna opowieść o podróży w nieznane, o odkrywaniu innego oblicza świata.
Polecam wszystkim, którzy kochają podróże, odkrywanie nieznanych kultur i ludzi.
Rupert Isaacson - "Opowieść…

Twoje dziecko jest inteligentne.

Książka Dawny Markovej i Anne Powell pt. "Twoje dziecko jest inteligentne. Jak poznać i rozwijać jego umysł" jest dla rodziców i dla nauczycieli, że nauka nie musi być utrapieniem i nudą. Jej autorki- doświadczone nauczycielki, terapeutki , a przede wszystkim matki- próbują zmienić głęboko zakorzenione fałszywe myślenie o zdolnościach dzieci i ich umiejętnościach uczenia się. Dzielą wzorzec myślenia na sześć typów:
1.słuchowo - ruchowo- wzrokowy;
2. słuchowo - wzrokowo-ruchowy;
3.ruchowo-słuchowo-wzrokowy;
4.ruchowo-wzrokowo-słuchowy;
5.wzrokowo-ruchowo-słuchowy;
6.wzrokowo-słuchowo-ruchowy.
W przystępny i łatwy sposób podają jak obserwować dziecko, na co zwrócić uwagę przy obserwacji aby określić wzorzec myślowy dziecka. Jeśli   będziemy je znać nauka nie będzie mordęgą, ale przyjemnością dla obu stron. "Nie zapominajmy,że umysł dziecka jest prawdziwą żywą maszyną do nauki. Jego przeznaczeniem jest uczenie się i twórczość. Depresja, urazy, choroba, złe samopoczucie - t…