Sobotni wieczór z Paganinim
Kolejny udany koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Tym razem mottem przewodnim była muzyka Niccolo Paganiniego. Usłyszeliśmy Sonatę per la Grand' Viola e Orchestra i La Campanelle. Nie zabrakło też innych kompozytorów. Młodzieńczych ( a raczej dziecięcych, kompozytor miał wtedy 12 lat) utworów Gioacchino Rossiniego i współczesnego ( lata 60 ubiegłego wieku ) Nino Rota. Tego ostatniego usłyszeliśmy Koncert na smyczki. Byłam mile zaskoczona ponieważ Nino Rota kojarzy mi się przede wszystkim z muzyką filmową. Któż nie zna motywu muzycznego z kultowego filmu "Ojciec Chrzestny" lub "Romea i Julii" z 1968 roku. Nie wspomnę o filmach Felliniego.
Tym razem gościem ROK był Jose Adolfo Alejo Solis grający brawurowo na altówce. Rozpoczął naukę gry na skrzypcach w wieku 11 lat. Od tego momentu zaczyna się pasmo jego sukcesów. Obecnie jest prezesem Concertistas de Moreles AC, dyrektorem Etarnal Spring Musical Festival oraz członkiem UNAM Philharmonic. Jako nauczyciel prowadzi kursy mistrzowskie w : Hiszpanii, Portugalii, Polsce i Meksyku.
Jest nazywany Paganinim altówki.
Za miesiąc kolejny koncert pt. "Amadeusz". Tym razem za pulpitem dyrygenckim stanie charyzmatyczna postać z Wrocławia pan Andrzej Kosendiak, a gwiazdą wieczoru będzie młody utalentowany skrzypek Robert Kwiatkowski.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Maria i ja"

"Opowieść ojca przez mongolskie stepy w poszukiwaniu cudu" - Rupert Isaacson

"Świry,dziwadła i Zespół Aspergera" - Luke Jackson