Mały Książe - wersja współczesna


plakat do filmu Mały Książę (2015)
Mały Książę w reżyserii Marka Osborna

 Kolejna bajka, która mnie zachwyciła po "Sekretach morza" i "W głowie się nie mieści". Wzruszająca i aktualna opowieść o świecie współczesnym z historią Małego Księcia w tle. Główna bohaterka Mała Dziewczynka, która urodziła się w rodzinie ludzi bardzo zapracowanych w korporacji. Tata odszedł, bo praca była najważniejsza, ale pamięta o urodzinach córki przysyłając co roku ten sam prezent - szklaną kulę z wieżowcami w których mieszczą się biura. Mama korporacyjna perfekcjonistka działająca według określonego schematu i wychowująca dziecko jak tresowaną małpkę.Programuje ją na swój obraz i podobieństwo. Aż któregoś dnia, kiedy plan A nie wypala (czyli córeczka nie dostaje się do wymarzonej szkoły) i wprowadzony został plan B (przeprowadzka do nowego domu), dziewczynka spotyka szalonego dziadka, który jest jej sąsiadem. Okazuje się, że dziadek jest pilotem, który spotkał Małego Księcia. Pomału zaprzyjaźnia się ze swoją małą sąsiadką opowiadając jej historię Małego Księcia i Róży. Dzięki tej przyjaźni dziecko odkrywa uroki spontanicznej zabawy, moc wyobraźni a przede wszystkim co to jest przyjaźń i miłość.  
Mogę jeszcze dodać, że bardzo podobała mi się animacja. Połączenie animacji komputerowej rodem z Pixara z animacją kukiełkową. Efekt zabójczy
Mam ( od jakiegoś czasu) wrażenie, że współczesne bajki tak naprawdę są kierowane do ludzi dorosłych, aby im co jakiś czas przypominały, że też byli dziećmi i świat wyglądał zupełnie inaczej z tamtej perspektywy.
W każdym razie gorąco polecam przede wszystkim dorosłym .
                                                                                                                                                                                                    
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Maria i ja"

"Opowieść ojca przez mongolskie stepy w poszukiwaniu cudu" - Rupert Isaacson

"Świry,dziwadła i Zespół Aspergera" - Luke Jackson