Przyjaciel

Każdy z nas , w mniejszym lub większym stopniu, pragnie towarzystwa drugiej osoby. A jak to jest u "kosmity"? Nasz "kosmita" lubi przebywać wśród ludzi, choć jest to dla niego wielkie wyzwanie. Szczególnie w miejscach publicznych ( ulica, centra handlowe, muzea itp.). Zabiera wtedy swojego przyjaciela, który pomaga mu przetrwać w nieznanych miejscach z nieznanymi ludźmi. Tym najlepszym przyjacielem jest postać z bajki Toy Story - szeryf Chudy. W czwartej i piątej klasie szkoły podstawowej był to Tygrys z bajki o Kubusiu Puchatku. Potem Bartek napisał, że jest już za duży by przyjaźnić się z Tygrysem i jego najlepszym przyjacielem został Chudy.
Pamiętam taką zabawną historię z Tygrysem - Bartek miał napisać, którego z bohaterów lubi, a którego nie i dlaczego. Napisał: "Tygryska lubię najbardziej bo jest wesoły, szybki i dużo skacze. Nie lubię Kłapouchego bo jest podobny do mnie". Co nasza córka Magda skomentowała: "Tygrysek ma ADHD, a Kłapouchy autyzm".
Z Chudym też mamy różne przygody np. w Muzeum na Woli pan dał nam dwa bilety normalne, dwa ulgowe i jedną połowę połowy. Mniej przyjemne to śmiech rówieśników. Tak więc by nie urazić szeryfa nosi  go w plecaku lub mojej torebce, ale w domu nie rozstają się ani na krok.
I kto powiedział, że autystycy nie potrafią się przyjaźnić, nawet jeśli jest to tylko postać z bajki?!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Opowieść ojca przez mongolskie stepy w poszukiwaniu cudu" - Rupert Isaacson

"Maria i ja"

Twoje dziecko jest inteligentne.